НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

© Анатолий Чанцев

Укотре доводиться писати огляд виступів луганської «Зорі», знаючи, що навесні це буде зовсім інша команда. Інколи просто дивуєшся, як у тренера (а краще сказати у тренерів, бо мова наразі не тільки про Чанцева, а й про багатьох інших) вистачає терпіння працювати в таких умовах?! Через певні обставини луганці наразі стали полігоном для обкатки донецького молодняка в екстремальних умовах.

Сталася така ситуація завдяки єдності фінансових потоків, що спонсорують донецький «Шахтар» і луганську «Зорю». Але ц-с-с-с! — нікому про це не кажіть, бо, за законом, так не можна, щоб один і той самий доброчинник вкладав гроші в дві команди. З іншого боку: хіба було б краще, якби клуб з такими традиціями та вболівальницькою аудиторією канув у Лєту? Так само подумали й пани-мільйонери, й нині дев'ять футболістів донецького «Шахтаря» грають (грали) в оренді в Луганську. Майже всі з них — футболісти основного складу.

Ось приблизна хронологія виступів луганської «Зорі».

1 тур. Надзвичайно невдалий старт. «Суха» нічия вдома проти новачка чемпіонату «Севастополя». Повільна, безініціативна гра, апогеєм якої став середній палець Олексія Полянського, який він показав уболівальникам, котрі свистіли на адресу команди.

2 тур. Знову сірий поєдинок у виконанні луганців, який цього разу спричинив поразку. І знову вдома. Мабуть, тренерський штаб радів після оголошення календаря, адже в перших двох матчах удома з прийнятними суперниками можна було й шість очок здобути. Натомість — лише одне. «Арсенал» переміг на досвіді, а Чанцев, який у порівнянні з минулим туром, майже не зробив ніяких змін у складі, продовжує стверджувати, що не може знайти гравців, котрі могли б підсилити «Зорю».

3 тур. Виїзд проти «Шахтаря». Луганці весь матч досить непогано обороняються, а з 60-ї хвилини починають діяти на контратаках, і біля воріт «гірників» стає гаряче. Перший матч, у якому «Зоря» демонструє свій справжній потенціал. Господарі виривають перемогу за три хвилини до кінця основного часу, але настрій у вболівальників луганців не такий вже й поганий.

4 тур. Бойова і заслужена (команда сильно провела першу частину другого тайму) нічия з резервним складом «Карпат». Наприкінці матчу була справжня драма — арбітр призначив пенальті у ворота «Зорі» й вилучив Ігоря Шуховцева, але Мартищук пенальті потягнув, ставши героєм матчу. Антигероєм же можна назвати Станіслава Микицея, якого Чанцев замінив уже на 13-й хвилині зустрічі через грубі помилки. Цікавою була й післяматчева прес-конференція: «Суддя виходив на гру вже знаючи, що «вбиватиме» нас. Чому я так говорю? Тому що після призначення другого 11-метрового в наші ворота він сказав Шуховцеву дослівно: «Це вам за старі борги». Шуховцев і всі хлопці, які були поруч, чули це», — пояснив причину поразки Анатолій Чанцев. Цікаво, а що таке «старі борги»? Забули заплатити за послуги чи що?

5 тур. Луганці відбилися від атак «Волині», самі забивши на контратаці. Варто відзначити впевнену гру підопічних Чанцева в обороні. У нападі, як і раніше, — безпомічність.

6 тур. Два м'ячі «Іллічівцю» забив центральний захисник Володимир Єзерський, що вкотре продемонструвало великі проблеми луганців у нападі. Та й захист діяв не найкращим чином. Чанцев знову нарікає на поганий перехід від оборони до атаки.

7 тур. Напередодні «Зоря» уклала контракт зі словацьким футболістом Лукасом Тесаком, який покликаний закрити проблемну позицію лівого оборонця. У другому таймі матчу з «Оболонню» він вийшов на заміну замість Микицея. «Провальна гра» — саме так охарактеризував поєдинок проти «пивоварів» Анатолій Чанцев.

8 тур. Такі матчі, як проти «Таврії» (5:3), аналізувати важко — гри, як такої, у команд не було, але м'ячі залітали у ворота, попри всі намагання нападників показати, які вони посередні гравці, й внаслідок бездарних дій захисників. У першому таймі особливо «відзначався» Ковальов, якого в перерві Чанцев замінив.

9 тур. Тут варто говорити про нещасливий для «Зорі» календар, адже їм припало грати з харківським «Металістом», який у попередніх трьох домашніх матчах програвав і неймовірно бажав виправити невдалу статистику. У цьому поєдинку не зміг зіграти Володимир Єзерський, і оборона мала просто катастрофічний вигляд — забиваючи перший м'яч, Сергій Валяєв обіграв п'ятьох (!!!) захисників. І це — опорний півоборонець, який ніколи не відзначався дриблінгом. До речі, в атаці луганці діяли досить цікаво, але на гол так і не напрацювали.

10 тур. Важко сказати — чи то київське «Динамо» грало так погано, чи то у луганців почало щось виходити, але того вечора підопічні Чанцева продемонстрували свій найкращий футбол. У першому таймі взагалі важко було сказати: хто тут гранд? Варто відзначити диво-гол Білого.

11 тур. Ще півроку тому донецький «Металург» був би очевидним фаворитом у цьому протистоянні, але не цього вечора. Луганці цілком могли й перемогти. Втім, на тлі такого слабкого суперника, як донеччани, говорити про позитивні зрушення у грі «Зорі» не варто — знову було дуже багато браку при передачах. Уперше на позиції центрального захисника зіграв Олексій Полянський, який там і залишиться до зимової перерви.

12 тур. У матчі проти «Ворскли», вперше після дискваліфікації, з'явився Ігор Шуховцев, але півтора тайма роботи в нього не було — його партнери по команді повністю перегравали своїх опонентів. Зрештою, зіграло правило «не забиваєш ти...». Лише на третій доданій хвилині луганці забили, здобувши нічию, хоча цілком заслуговували на перемогу.

13 тур. Чудовий матч проти «Дніпра» видав Богдан Шуст, який багато разів справді виручав. Загалом, попри післяматчеву критику Анатолія Чанцева в бік своїх підопічних, «Зоря» сподобалася. Щоправда, вкотре доводиться говорити про відсутність контролю м'яча, через що важко налагодити контратакувальні дії.

14 тур. Нарешті, зійшлося все: й хороша ігрова форма луганців, і слабкість суперника («Кривбас»). Таку кількість моментів, яку створила «Зоря» в цьому матчі, не набереться за всі попередні. Втім, через згадані вже проблеми, — лише 1:0.

15 тур. Здавалося, що у «Зорі» все почало налагоджуватися, але гра в Запоріжжі продемонструвала: стабільності, як і раніше, немає.

16 тур. У Севастополі «Зоря» перемогла за рахунок самовіддачі та відносної дисципліни при оборонних діях — гри ж знову не було. Особливо попереду.

17 тур. На стадіоні ім. Банникова луганці показали непоганої якості футбол, хоча й був один невеличкий провальний відрізок у кінцівці першого тайму. Чанцев уже почав говорити про те, як йому не хотілося б втрачати гравців, котрі перебувають у Луганську на умовах оренди.

18 та 19 тури. Щойно «Зоря» почала показувати відносно нормальний футбол, як перша частина чемпіонату наблизилася до кінця. Та ще й такі важкі суперники наостанок! Проти «Шахтаря», як зазначив Чанцев, моментами простежувався саме той футбол, який він і хотів би бачити у виконанні своєї команди. А ось у Львові все було погано: і гра кіпера, і гра в захисті, й настрій Чанцева після матчу.

Тим часом «Зоря», за традицією, почала розпадатися в кадровій галузі. До маріупольського «Іллічівця» перейшли Богдан Шуст, Ігор Чайковський, Єгор Картушов та Станіслав Микицей і цілком можливо, що це ще не всі втрати...

Олександр ОЗІРНИЙ, газета «Український футбол»